Rekrutacja stała

Czym właściwie jest rekrutacja pracowników?

Nabór pracowników wymaga planowania etapów i decyzji dotyczących źródeł pozyskiwania kandydatów, czy to wewnątrz firmy czy zewnętrznie. Kluczowe jest przygotowanie skutecznej i przemyślanej oferty pracy oraz jej promocja. Odpowiednio zaplanowana rekrutacja stanowi istotny element sukcesu w pozyskiwaniu nowych pracowników. Dobrze przeprowadzony proces rekrutacyjny pozwala wybrać odpowiednich kandydatów, którzy nie tylko spełniają wymagania, ale również pasują do zespołu.

Zatrudnienie stałe czy tymczasowe?
Poznaj różnice.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że w rekrutacji stałej pracodawcą jest bezpośrednio Klient, podczas gdy w pracy tymczasowej zwykle Agencja Pracy Tymczasowej.

Inną różnicą jest okres wypowiedzenia – dla pracy tymczasowej to trzy dni, a dla rekrutacji stałej, gdzie umowy zawierane są na dłużej, to tydzień (lub więcej w przypadku umowy na okres próbny).

Zalety współpracy

Prowadzenie rekrutacji stałej to często wyzwanie związane z czasem potrzebnym na znalezienie odpowiedniego pracownika. Dzięki zleceniu tego procesu naszej firmie, możesz zaoszczędzić zarówno zasoby, jak i przede wszystkim czas niezbędny do przeprowadzenia kluczowych etapów selekcji i rekrutacji pracowników.

Efektem tego są Twoje realne oszczędności oraz możliwość skoncentrowania się na rozmowach z już zweryfikowanymi kandydatami na konkretne stanowisko.

Pytania, na które musisz znać odpowiedź!

Rekrutacja stała to rodzaj usługi, której głównym celem jest znalezienie wykwalifikowanego kandydata na określone stanowisko. Pozyskiwanie wartościowych pracowników należy do niełatwych zadań. Głównym celem stałej rekrutacji jest więc znalezienie kandydata, który charakteryzuje się odpowiednimi kompetencjami i ma ściśle określone kwalifikacje. Rekrutacja często dotyczy kluczowych dla prosperowania firmy stanowisk. Rekrutacja stała w większości dotyczy stanowisk średniego i wyższego szczebla.

Rekrutacja stała pozwala na znalezienie odpowiednich pracowników, którzy są odpowiednio dopasowani do stanowiska. Głównym założeniem rekrutacji pracowników jest dobór osób z wymaganymi kompetencjami i kwalifikacjami. Kandydaci to osoby zaufane, zmotywowane i wartościowe. Pracodawca oszczędza czas i trud, który musiałby poświęcić na przeprowadzanie procesu rekrutacji. Oszczędza również nakłady finansowe, przeznaczone na pozyskiwanie nowych pracowników.

Podczas rekrutacji stałej pracownik nawiązuje bezpośrednią współpracę z pracodawcą. Niepotrzebna jest ingerencja agencji pracy. Bezpośredni kontakt z pracodawcą buduje pozytywne relacje w firmie, co wpływa na atmosferę. Kolejnym ważnym atutem rekrutacji pracowników w ramach stałej współpracy jest stabilizacja. Umowy są podpisywane na długi okres, dzięki czemu pracownik zyskuje spokój ducha. Podobnie sytuacja wygląda w kwestii wypowiedzenia. Stałe zatrudnienie zapewnia minimum tygodniowy okres wypowiedzenia, który rośnie wraz ze stażem pracy. Daje to komfort psychiczny pracownikom, w przypadku końca współpracy.

Współpraca z nami to przede wszystkim ustalenie kluczowych wymagań. Osoba, której Państwo poszukują musi odpowiadać Państwa oczekiwaniom, dlatego należy je skonkretyzować. Po ustaleniu Państwa wymagań dobierzemy idealną osobę na określone stanowisko. Szczegółowo zdefiniowane stanowisko ułatwia etap selekcji i pozwala na szybsze dotarcie do najlepszych kandydatów. Oprócz rekrutacji pracowników oferujemy również możliwość podniesienia kompetencji już zatrudnionych osób. Nasze szkolenia realnie wpłyną na funkcjonowanie Państwa firmy oraz zadowolenie pracowników.

Szukasz specjalistów?

Z pasją do headhuntingu, jestem gotowy dostarczyć Twojej firmie kluczowe rozwiązania, a tym samym osoby posiadające potrzebne na dane stanowisko umiejętności. Masz pytania? Napisz lub zadzwoń, jestem do Twojej dyspozycji!

Jakub Ostrowski
ekspert ds. rekrutacji stałych

Numer telefonu:

E-mail: