Praca tymczasowa

Praca tymczasowa – udostępnianie pracowników tymczasowych

EMAT HRC może zapewnić Twojej firmie elastyczność poziomu zatrudnienia w zależności od potrzeb, oferując leasing pracowniczy. Zatrudnienie pracowników tymczasowych jest regulowane przepisami ustawy z dnia 9 lipca 2003 r. (Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych).

Pracownicy tymczasowi, których zatrudniamy i delegujemy do pracy w Twojej firmie, są wykwalifikowani i dopasowani według wcześniej ustalonych kryteriów. Ostatecznie są to pracownicy EMAT HRC, a więc to my zajmujemy się kwestiami administracyjnymi i prawnymi.

Co dzięki Pracy Tymczasowej zyskuje Twoja firma?

– Spokój: Ty ustalasz wynagrodzenie pracownika, ale to Agencja Pracy Tymczasowej je wypłaca jednocześnie przejmując na siebie kwestię zgłoszenia pracownika do ZUS, rozliczania z Urzędem Skarbowym i wystawiania  Pit 11. Nie Ty musisz pamiętać o wszystkich kwestiach związanych z prowadzeniem akt osobowych, naliczaniem wypłat, pilnowaniem urlopów czy zwolnień lekarskich. Wszystkie te kwestie pozostają po stronie Agencji Pracy Tymczasowej

– Więcej czasu na skoncentrowaniu się działalności firmy: bo to Agencja zajmie się procesem poszukiwań pracowników według oczekiwań jakie przedstawisz. Nie musisz myśleć o tym jakie ogłoszenie i gdzie umieścić żeby zostało ono zauważone. Nie tracisz czasu na przebrnięcie przez napływające zgłoszenia kandydatów, na liczne rozmowy rekrutacyjne (chyba że zdecydujesz się brać w nich udział razem z wyspecjalizowanym rekruterem).

– Możliwość „sprawdzenia” pracownika – try&hire : ponieważ pracownika tymczasowego, który spełnia Twoje oczekiwania w każdej chwili możesz zatrudnić bezpośrednio w swojej firmie

Co musisz wiedzieć o samej pracy tymczasowej?

 1. Tak jak w zatrudnieniu bezpośrednim tak i w pracy tymczasowej umowy mogą być :
  – cywilnoprawne (tzw. zleceniówki)
  – umowy o pracę ( na różne wymiary etatów)
 2. Zatrudnienie podlega przepisom Kodeksu Pracy oraz ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. W każdej chwili masz prawo do przeprowadzenia kontroli, czy pracownicy zatrudnieni przez Agencję Pracy Tymczasowej przestrzegają warunków zawartej pomiędzy Wami umowy o udostępnianiu pracowników tymczasowych oraz czy działają zgodnie z Kodeksem Pracy i wspomnianą wyżej ustawą
 3. Prace szczególnie niebezpieczne – nie mogą być zlecone pracownikom zatrudnionym przez Agencję Pracy Tymczasowej
 4. Nie prawdą jest, że Agencje Pracy Tymczasowej pobierają od pracowników pieniądze za zatrudnienie – a jeśli tak robią, znaczy to, że działają niezgodnie z prawem i warto przemyśleć kwestię współpracy z taką Agencją
 • Warto abyś wiedział:
  – że umowy o pracę tymczasową zawarte z pracownikami tymczasowymi mogą być zawierane na różne okresy – nie dłużej jednak niż 18 miesięcy
  – liczą się pracownikom do lat pracy – do emerytury/pracownicy często myślą, że nic z takiej umowy „nie mają”
  – pracownikom tymczasowym zatrudnionym na umowę o pracę tymczasową też przysługuje urlop wypoczynkowy (więcej na ten temat dowiesz się z Ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych), płatne zwolnienie lekarskie

Co więcej Agencja Pracy Tymczasowej może zaoferować?

Dobrze zorganizowana Agencja Pracy Tymczasowej pomoże Ci zatrudnić nawet obcokrajowców. Jeśli nigdy nie zatrudniałeś obcokrajowców i boisz się kwestii prawnych związanych z pracownikami z zagranicy, doświadczona Agencja Pracy tymczasowej może wspomóc Ciebie również w tej kwestii.

Nie musisz się zastanawiać co zrobić, gdzie co zgłosić, bo Agencja zrobi to wszystko za Ciebie. Pamiętaj – to Twój pracownik tyle tylko, że zatrudniony w Agencji, zatem to Agencja dopilnuje legalizacji zatrudnienia oraz pobytu obcokrajowca tak, by mógł pracować z Tobą jak najdłużej i bez obaw o swój los.

Niejednokrotnie Agencje współpracują z rekruterami z zagranicy, którzy wyselekcjonują kandydatów do pracy, więc nie musisz się martwić również tym skąd tych pracowników pozyskać.
Praca tymczasowa, jak widać ma bardzo dużo zalet – czy są jakieś wady?
Jedynie taka, że pracownik zatrudniony przez Agencję pracy tymczasowej może być zatrudniony tylko przez okres 18 miesięcy, ale jeśli jesteś usatysfakcjonowany jego pracą – masz możliwość zatrudnienia go bezpośrednio u siebie w firmie.

Kiedy warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej?

Każdy doświadczony przedsiębiorca wie, że nie wszystko da się odgórnie zaplanować podczas prowadzenia własnego biznesu. Zwłaszcza jeśli chodzi o kadrę pracowników – czasami ktoś może zachorować, ulec wypadkowi czy mieć pilne sprawy rodzinne. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej EMAT.

Zajmujemy się wstępnymi szkoleniami pracowników krótkoterminowych do pracy w Państwa firmie tak, aby mogli zacząć „od zaraz” i zastąpić nieobecną część personelu. Kolejnym przypadkiem, kiedy warto rozważyć zatrudnienie nowych osób w formie pracy tymczasowej, są wzmożone okresy produkcji czy sprzedaży, jak chociażby przed różnego rodzaju świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, Tłusty Czwartek, Walentynki) czy innymi okresami wymagającymi wzmożonej pracy (np. przed dniami ustawowo wolnymi od pracy, jak majówka, kiedy klienci zaopatrują się na zbliżające dni wolne). Możliwość podpisywania wielu umów (brak ograniczeń kodeksowych co do ilości umów) z jednym pracownikiem na różne okresy powoduje, że jest to bardzo elastyczna forma zatrudnienia.

Obniżenie kosztów pracy oraz zatrudnienia

Z usług naszej agencji warto skorzystać także w przypadku wszelkiego rodzaju krótkoterminowych prac, czy też akcji promocyjnych, kiedy potrzebna jest hostessa do promocji produktu czy degustacji dla klientów albo też rozdawania broszur informacyjnych o zbliżającym się evencie. Kandydaci mogą podejmować się realizacji krótszych projektów – nie ma wtedy konieczności zatrudniania stałych pracowników, co wiąże się z większą elastycznością i konkurencyjnością na rynku, a także obniża koszty pracy. Dzięki łatwości zatrudnienia przez agencję pracy tymczasowej nie muszą się Państwo martwić formalnościami czy wyborem odpowiedniego kandydata – specjaliści kadrowi naszej firmy dołożą wszelkich starań, aby bez problemu zatrudniono w Waszym przedsiębiorstwie pracownika krótkookresowego, który spełni oczekiwania i z powodzeniem np. zastąpi nieobecnego członka zespołu. Zatrudnienie pracownika w ramach agencji pracy tymczasowej jest znacznym odciążeniem działu kadrowo – płacowego z działań rekrutacyjnych oraz prowadzenia całej dokumentacji pracowniczej.

Co jeszcze istotne, dzięki skorzystaniu z usług agencji pracy tymczasowej, zmniejszają Państwo też ryzyko związane z rekrutacją oraz utrzymaniem pracowników zagranicznych. Prowadzenie procesów rekrutacji oraz procesów pozyskiwania dokumentów legalizujących pobyt i pracę jest obowiązkiem agencji. W ramach usług agencji pracy tymczasowej przejmujemy znaczną część administracji kadrowo płacowej, w tym naliczenia oraz terminową wypłatę wynagrodzenia. Jeśli Państwo chcą, możemy też sprawdzić pracowników przed ich zatrudnieniem bezpośrednio u Państwa w ramach usługi try&hire.

Wykwalifikowana kadra w agencji pracy tymczasowej

Nawiązując współpracę z agencją pracy tymczasowej mogą być Państwo spokojni o jakość pracowników, którzy zostaną Państwu poleceni. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie oraz niezbędne kompetencje w zakresie HR, dlatego też wiedzą dokładnie, jakie predyspozycje do danej pracy powinni posiadać kandydaci. Posiadamy niezbędne narzędzia, potrzebne do rekrutacji pracowników, dzięki którym procesy doboru i selekcji kandydatów do prowadzonych projektów realizujemy sprawnie i zgodnie z wymaganiami. Dodatkowo, eksperci EMAT służą pomocą na każdym etapie współpracy. Na cały okres jej trwania gwarantujemy Państwu koordynatora współpracy, który jest do Państwa dyspozycji we wszystkich sprawach związanych z realizacją usług. Wszystko po to, by byli Państwo zadowoleni nie tylko ze współpracy z naszą agencją, ale przede wszystkim z pracowników skierowanych do Państwa przedsiębiorstwa. Warto przy tym zaznaczyć, że doskonale znamy specyfikę obecnego rynku pracy, dlatego też mogą Państwo mieć pewność, że nasze rozwiązania będą jak najlepiej dopasowane do wymagań.

 

Usługi outsourcingowe na najwyższym poziomie

Usługi outsourcingowe są w obecnych czasach jedną z częstszych praktyk stosowanych przez firmy różnej wielkości. Pozwala to nie tylko oddać pewne kwestie w ręce specjalistów, którzy znają się na swojej pracy. Przede wszystkim jest to też zaoszczędzeniem czasu. Dlatego nie muszą się Państwo obawiać startu. Gwarantujemy jasną i przejrzystą współpracę na każdym jej etapie. Jako agencja pracy, specjalizujemy się w pozyskiwaniu pracowników do prac o charakterze krótkookresowym, w czasie wzmożonego zapotrzebowania na dodatkowych pracowników, do prac sezonowych, ale też do dużych i odpowiedzialnych projektów długoterminowych. Zajmujemy się prowadzeniem specjalistycznych rekrutacji pracowników w danej branży. Zapraszamy do kontaktu i współpracy firmy, którym zależy na przeprowadzeniu efektywnej rekrutacji pracowników.

Agencja pracy EMAT w ustalonym czasie skieruje do Państwa pracowników, odpowiadających potrzebom firmy. Działamy w taki sposób, by zarówno firma, jak i skierowany pracownik, byli zadowoleni ze współpracy. Reagujemy też szybko na wszelkie trudne sytuacje, które mogą się pojawić w firmie, odpowiadamy na każde pytanie, realizujemy usługi zgodnie z wytycznymi i ustaleniami.

kierownik Agencji Zatrudnienia

Martyna Kmiecik

Wspieram merytorycznie zespół w zakresie przepisów prawnych, szczególnie prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, zatrudniania pracowników tymczasowych. Jestem odpowiedzialna za formalno-prawne zabezpieczenie realizacji usług.

Numer telefonu:

+48 68 347 35 00

Email:

Praca tymczasowa

Praca tymczasowa – udostępnianie pracowników tymczasowych

EMAT HRC może zapewnić Twojej firmie elastyczność poziomu zatrudnienia w zależności od potrzeb, oferując leasing pracowniczy. Zatrudnienie pracowników tymczasowych jest regulowane przepisami ustawy z dnia 9 lipca 2003 r.
(Ustawa o zatrudnianiu pracowników tymczasowych).

Pracownicy tymczasowi, których zatrudniamy i delegujemy do pracy w Twojej firmie, są wykwalifikowani i dopasowani według wcześniej ustalonych kryteriów. Ostatecznie są to pracownicy EMAT HRC, a więc to my zajmujemy się kwestiami administracyjnymi i prawnymi.

Co dzięki Pracy Tymczasowej zyskuje
Twoja firma?

Spokój: Ty ustalasz wynagrodzenie pracownika, ale to Agencja Pracy Tymczasowej je wypłaca jednocześnie przejmując na siebie kwestię zgłoszenia pracownika do ZUS, rozliczania
z Urzędem Skarbowym i wystawiania Pit 11.
Nie Ty musisz pamiętać o wszystkich kwestiach związanych
z prowadzeniem akt osobowych, naliczaniem wypłat, pilnowaniem urlopów czy zwolnień lekarskich.
Wszystkie te kwestie pozostają po stronie Agencji Pracy Tymczasowej

Więcej czasu na skoncentrowaniu się działalności firmy: bo to Agencja zajmie się procesem poszukiwań pracowników według oczekiwań jakie przedstawisz. Nie musisz myśleć o tym jakie ogłoszenie i gdzie umieścić żeby zostało ono zauważone.
Nie tracisz czasu na przebrnięcie przez napływające zgłoszenia kandydatów, na liczne rozmowy rekrutacyjne
(chyba że zdecydujesz się brać w nich udział razem z wyspecjalizowanym rekruterem).

Możliwość „sprawdzenia” pracownika – try&hire: ponieważ pracownika tymczasowego, który spełnia Twoje oczekiwania
w każdej chwili możesz zatrudnić bezpośrednio w swojej firmie

Co musisz wiedzieć o samej pracy tymczasowej?

1. Tak jak w zatrudnieniu bezpośrednim tak
i w pracy tymczasowej umowy mogą być:

– cywilnoprawne (tzw. zleceniówki)
– umowy o pracę ( na różne wymiary etatów)

2. Zatrudnienie podlega przepisom Kodeksu Pracy oraz ustawie o zatrudnianiu pracowników tymczasowych. W każdej chwili masz prawo do przeprowadzenia kontroli, czy pracownicy zatrudnieni przez Agencję Pracy Tymczasowej przestrzegają warunków zawartej pomiędzy Wami umowy o udostępnianiu pracowników tymczasowych oraz czy działają zgodnie
z Kodeksem Pracy i wspomnianą wyżej ustawą

3. Prace szczególnie niebezpieczne – nie mogą być zlecone pracownikom zatrudnionym przez Agencję Pracy Tymczasowej

4. Nie prawdą jest, że Agencje Pracy Tymczasowej pobierają od pracowników pieniądze za zatrudnienie – a jeśli tak robią, znaczy to, że działają niezgodnie z prawem i warto przemyśleć kwestię współpracy z taką Agencją

Warto abyś wiedział:

 • że umowy o pracę tymczasową zawarte
  z pracownikami tymczasowymi mogą być zawierane na różne okresy – nie dłużej jednak niż 18 miesięcy
 • liczą się pracownikom do lat pracy – do emerytury/pracownicy często myślą, że nic z takiej umowy „nie mają”
 • pracownikom tymczasowym zatrudnionym na umowę o pracę tymczasową też przysługuje urlop wypoczynkowy (więcej na ten temat dowiesz się
  z Ustawy o zatrudnianiu pracowników tymczasowych), płatne zwolnienie lekarskie
Co więcej Agencja Pracy Tymczasowej może zaoferować?

Dobrze zorganizowana Agencja Pracy Tymczasowej pomoże Ci zatrudnić nawet obcokrajowców. Jeśli nigdy nie zatrudniałeś obcokrajowców i boisz się kwestii prawnych związanych z pracownikami z zagranicy, doświadczona Agencja Pracy tymczasowej może wspomóc Ciebie również w tej kwestii.

Nie musisz się zastanawiać co zrobić, gdzie co zgłosić, bo Agencja zrobi to wszystko za Ciebie. Pamiętaj – to Twój pracownik tyle tylko, że zatrudniony w Agencji, zatem to Agencja dopilnuje legalizacji zatrudnienia oraz pobytu obcokrajowca tak, by mógł pracować z Tobą jak najdłużej i bez obaw o swój los.

Niejednokrotnie Agencje współpracują z rekruterami z zagranicy, którzy wyselekcjonują kandydatów do pracy, więc nie musisz się martwić również tym skąd tych pracowników pozyskać.
Praca tymczasowa, jak widać ma bardzo dużo zalet – czy są jakieś wady?
Jedynie taka, że pracownik zatrudniony przez Agencję pracy tymczasowej może być zatrudniony tylko przez okres 18 miesięcy, ale jeśli jesteś usatysfakcjonowany jego pracą – masz możliwość zatrudnienia go bezpośrednio u siebie w firmie.

Kiedy warto skorzystać z agencji pracy tymczasowej?

Każdy doświadczony przedsiębiorca wie, że nie wszystko da się odgórnie zaplanować podczas prowadzenia własnego biznesu. Zwłaszcza jeśli chodzi o kadrę pracowników – czasami ktoś może zachorować, ulec wypadkowi czy mieć pilne sprawy rodzinne. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej EMAT.

Zajmujemy się wstępnymi szkoleniami pracowników krótkoterminowych do pracy w Państwa firmie tak, aby mogli zacząć „od zaraz” i zastąpić nieobecną część personelu. Kolejnym przypadkiem, kiedy warto rozważyć zatrudnienie nowych osób w formie pracy tymczasowej, są wzmożone okresy produkcji czy sprzedaży, jak chociażby przed różnego rodzaju świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, Tłusty Czwartek, Walentynki) czy innymi okresami wymagającymi wzmożonej pracy (np. przed dniami ustawowo wolnymi od pracy, jak majówka, kiedy klienci zaopatrują się na zbliżające dni wolne). Możliwość podpisywania wielu umów (brak ograniczeń kodeksowych co do ilości umów) z jednym pracownikiem na różne okresy powoduje, że jest to bardzo elastyczna forma zatrudnienia.

Obniżenie kosztów pracy oraz zatrudnienia

Każdy doświadczony przedsiębiorca wie, że nie wszystko da się odgórnie zaplanować podczas prowadzenia własnego biznesu. Zwłaszcza jeśli chodzi o kadrę pracowników – czasami ktoś może zachorować, ulec wypadkowi czy mieć pilne sprawy rodzinne. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej EMAT.

Zajmujemy się wstępnymi szkoleniami pracowników krótkoterminowych do pracy w Państwa firmie tak, aby mogli zacząć „od zaraz” i zastąpić nieobecną część personelu. Kolejnym przypadkiem, kiedy warto rozważyć zatrudnienie nowych osób w formie pracy tymczasowej, są wzmożone okresy produkcji czy sprzedaży, jak chociażby przed różnego rodzaju świętami (Boże Narodzenie, Wielkanoc, Sylwester, Tłusty Czwartek, Walentynki) czy innymi okresami wymagającymi wzmożonej pracy (np. przed dniami ustawowo wolnymi od pracy, jak majówka, kiedy klienci zaopatrują się na zbliżające dni wolne). Możliwość podpisywania wielu umów
(brak ograniczeń kodeksowych co do ilości umów)
z jednym pracownikiem na różne okresy powoduje, że jest to bardzo elastyczna forma zatrudnienia.

Co jeszcze istotne, dzięki skorzystaniu z usług agencji pracy tymczasowej, zmniejszają Państwo też ryzyko związane z rekrutacją oraz utrzymaniem pracowników zagranicznych. Prowadzenie procesów rekrutacji oraz procesów pozyskiwania dokumentów legalizujących pobyt
i pracę jest obowiązkiem agencji. W ramach usług agencji pracy tymczasowej przejmujemy znaczną część administracji kadrowo płacowej, w tym naliczenia oraz terminową wypłatę wynagrodzenia. Jeśli Państwo chcą, możemy też sprawdzić pracowników przed ich zatrudnieniem bezpośrednio u Państwa w ramach usługi try&hire.

Wykwalifikowana kadra w agencji pracy tymczasowej

Nawiązując współpracę z agencją pracy tymczasowej mogą być Państwo spokojni o jakość pracowników, którzy zostaną Państwu poleceni.
Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie oraz niezbędne kompetencje w zakresie HR, dlatego też wiedzą dokładnie, jakie predyspozycje do danej pracy powinni posiadać kandydaci. Posiadamy niezbędne narzędzia, potrzebne do rekrutacji pracowników, dzięki którym procesy doboru i selekcji kandydatów do prowadzonych projektów realizujemy sprawnie i zgodnie z wymaganiami. Dodatkowo, eksperci EMAT służą pomocą na każdym etapie współpracy. Na cały okres jej trwania gwarantujemy Państwu koordynatora współpracy, który jest
do Państwa dyspozycji we wszystkich sprawach związanych z realizacją usług. Wszystko po to, by byli Państwo zadowoleni nie tylko ze współpracy z naszą agencją, ale przede wszystkim z pracowników skierowanych do Państwa przedsiębiorstwa. Warto przy tym zaznaczyć, że doskonale znamy specyfikę obecnego rynku pracy, dlatego też mogą Państwo mieć pewność, że nasze rozwiązania będą jak najlepiej dopasowane do wymagań.

Usługi outsourcingowe na najwyższym poziomie

Usługi outsourcingowe są w obecnych czasach jedną z częstszych praktyk stosowanych przez firmy różnej wielkości. Pozwala to nie tylko oddać pewne kwestie w ręce specjalistów, którzy znają się na swojej pracy. Przede wszystkim jest to też zaoszczędzeniem czasu. Dlatego nie muszą się Państwo obawiać startu. Gwarantujemy jasną i przejrzystą współpracę na każdym jej etapie.

Jako agencja pracy, specjalizujemy się
w pozyskiwaniu pracowników do prac o charakterze krótkookresowym, w czasie wzmożonego zapotrzebowania na dodatkowych pracowników, do prac sezonowych, ale też do dużych i odpowiedzialnych projektów długoterminowych.
Zajmujemy się prowadzeniem specjalistycznych rekrutacji pracowników w danej branży.
Zapraszamy do kontaktu i współpracy firmy, którym zależy na przeprowadzeniu efektywnej rekrutacji pracowników.

Agencja pracy EMAT w ustalonym czasie skieruje do Państwa pracowników, odpowiadających potrzebom firmy.
Działamy w taki sposób, by zarówno firma, jak i skierowany pracownik, byli zadowoleni ze współpracy. Reagujemy też szybko na wszelkie trudne sytuacje, które mogą się pojawić
w firmie, odpowiadamy na każde pytanie, realizujemy usługi zgodnie z wytycznymi i ustaleniami.

kierownik Agencji Zatrudnienia
Martyna Kmiecik

Wspieram merytorycznie zespół w zakresie przepisów prawnych, szczególnie prawa pracy, zatrudniania cudzoziemców, zatrudniania pracowników tymczasowych.

Jestem odpowiedzialna za formalno-prawne zabezpieczenie realizacji usług.