Pierwsza pomoc przedmedyczna

pierwsza pomoc przedmedyczna szkolenia emat hrc

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Pierwsza pomoc przedmedyczna to szkolenie, która zapewni Ci wiedzę niezbędną do udzielenia pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach. Taka wiedza może się przydać w najmniej spodziewanych sytuacjach. Warto wiedzieć jak zareagować, kiedy osobom obcym lub Tobie najbliższym należy udzielić niezbędnej pomocy, która może uratować im życie.

Czas do przyjazdu karetki to w niektórych przypadkach niezwykle ważne minuty, od których zależą dalsze losy osób poszkodowanych. Szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej pozwoli Ci nabyć praktyczną wiedzę na temat tego, co powinieneś zrobić w danej sytuacji. Takie umiejętności są niesamowicie cenne. Udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej to Twój obowiązek, dlatego musisz mieć odpowiednią wiedzę do wykonywania tych czynności. Robiąc to prawidłowo, zwiększasz szanse na zachowanie zdrowia osoby poszkodowanej, a często ratujesz jej życie.

Nigdy nie wiemy kiedy ta wiedza może się przydać, dlatego warto być należycie i odpowiednio przygotowanym, kiedy już taki moment nadejdzie. Te umiejętności przydadzą Ci się również w życiu codziennym, ponieważ na szkoleniu poruszane są również kwestie takie, jak opatrywanie ran, oparzenia, omdlenia czy złamania.

Praktyczne umiejętności przekazywane w sposób możliwie najbardziej przystępny!

Czas trwania: 8h lub 16h

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:

– zaburzenia w oddychaniu, zatrzymanie czynności serca

– krwotoki (wewnętrzne i zewnętrzne)

– wstrząs

– rany i opatrywanie ran

– oparzenia i odmrożenia

– złamania

– przenoszenie rannych i chorych

– ogólne wiadomości o chorobach zakaźnych, zatruciach i skażeniach

Przebieg kursu:

Zajęcia przeprowadzane są w systemie weekendowym lub w ciągu tygodniu w godzinach popołudniowych. Kurs kończy się egzaminem. Efektem pozytywnego ukończenia kursu jest otrzymanie zaświadczenia o ukończeniu kursu z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej zgodne z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych

 

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Masz inne pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Napisz lub zadzwoń!

_Natalia Wawrzynowicz

Osoba kontaktowa:

Natalia Szmatuła
specjalista ds. szkoleń
502 919 095
n.szmatula@emat.com.pl

 

Sprawdź również nasze pozostałe szkolenia!


Facebook

Środki z KFS

Dofinansowanie KFS środki dla firm EMAT HRC

Członkostwo w PIFS

EMAT HRC Certyfikat Polska Izba Firm Szkoleniowych