Ja w internecie – szkolenia

szkolenia komputerowe emat

Ja w internecie – szkolenia komputerowe

 

UWAGA: nabór na bezpłatne szkolenia został zamknięty

Jeżeli chcesz nadal odbyć jeden z niżej wymienionych kursów to skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program wyposaży uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym, w kategoriach:

  • umiejętności pozyskiwanie informacji, komunikacji, rozwiązywania problemów, obsługi oprogramowania, korzystania z usług i e-usług publicznych,
  • wiedzy w siedmiu obszarach tematycznych opisanych niżej (szkolenia zaplanowano dla 264 osób).

Wobec powyższego zapraszamy mieszkańców gminy Wolsztyn do udziału w szkoleniach realizowanych w ramach projektu.

Szkolenia skierowanie są do mieszkańców gminy Wolsztyn, którzy na dzień rozpoczęcia zajęć ukończyli 25 rok życia.

Mamy dla Państwa 7 tematów zajęć:

  • Rodzic w Internecie
  • Mój biznes w sieci
  • Moje finanse i transakcje w sieci
  • Działam w sieciach społecznościowych
  • Tworze własną stronę  internetową (bloga)
  • Rolnik w sieci
  • Kultura w sieci

 

Każde szkolenia trwa 12h – planowany harmonogram zajęć to 3 dni x 4h lub system weekendowy 2 x 6h.

Jedna osoba może wziąć udział TYLKO W 1 SZKOLENIU.

 

Pierwsze szkolenia ruszają już w kwietniu!

 

Zgłoszenia (wzór do pobrania) składać można osobiście w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie oraz siedzibie firmy EMAT HRC (2 piętro) lub przesłać pocztą elektroniczną na adres projekty@emat.com.pl
w temacie wpisując „zgłoszenie na szkolenie”

Zajęcia odbywać się będą w 2 miejscach: Szkole Podstawowej nr 5
z Oddziałami Integracyjnymi w Wolsztynie (ul. Żegockiego 26, Wolsztyn) oraz w Centrum Kształcenia Kadr EMAT w Wolsztynie (sala szkoleniowa ul. Dąbrowskiego 2, Wolsztyn)

Czego dowiedzą się Państwo na poszczególnych szkoleniach:

 

RODZIC W INTERNECIE

Szkolenie adresowane do rodziców i opiekunów poświęcone jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci. Uczestnicy/-czki poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dostępnych w bibliotekach i muzeach cyfrowych oraz nauczą się jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w sieci i reagować na zagrożenia. Rodzice i opiekunowie nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dla rodzin, takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny, a także z usług związanych ze zdrowiem.

 

MÓJ BIZNES W SIECI – szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik/-czka nauczy się jak może wykorzystać zasoby Internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). W szczególności pozna skierowane do biznesu usługi e-administracji.

 

MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI –szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się załatwiać skutecznie sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu. Po zakończeniu szkolenia uczestnik/-czka będzie potrafił zarządzać kontem bankowym wykorzystując sieć, dokonywać płatności, realizować zakupy, rezerwować podróż, płacić podatki oraz nauczy się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji.

 

DZIAŁANIE W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH –szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy/-czki po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach.

 

TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ (BLOG) –szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub blogu. Uczestnicy/-czki po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści, z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić.

ROLNIK W SIECI – szkolenie przeznaczone jest przede wszystkim dla rolników, którzy na szkoleniu dowiedzą się, gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu.

KULTURA W SIECI –szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, gdzie w Internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i zasobów edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury

Informacje ->

Pobierz zgłoszenie ->

Pobierz majowy harmonogram ->

*oryginalny wpis znajdziecie na stronie Wolsztyn.pl