Kurs pedagogiczny – jak wybrać, żeby się nie zawieść? Ekspert radzi!

  • 0
kurs pedagogiczny przygotownie pedagogiczne emat hrc

Kurs pedagogiczny – jak wybrać, żeby się nie zawieść? Ekspert radzi!

Tags : 

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu jest niezbędny, aby przyjąć ucznia na praktykę zawodową. Jego przebieg oraz organizację określają przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 roku w sprawie praktycznej nauki zawodu. Jak zatem wybrać kurs pedagogiczny, żeby niczego nie żałować i oprócz niezbędnego zaświadczenia uzyskać także przydatną i praktyczną wiedzę?

Ze względu na to, że kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu jest niezbędny, wiele firm organizuje takie szkolenia, które pozwalają uzyskać odpowiednie kwalifikacje. Na co najlepiej zwrócić uwagę przy wyborze jednostki szkoleniowej dla kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu? Nasz doświadczony ekspert ds. szkoleń, Pani Natalia Wawrzynowicz, radzi zwrócić uwagę na kilka poniższych aspektów:

– Należy sprawdzić czy dana instytucja szkoleniowa posiada odpowiedni wpis w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS)

– Należy zweryfikować czy dana instytucja szkoleniowa, do której zamierzamy udać się na szkolenie, posiada program kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu na podstawie § 10 ust. 4 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie praktycznej nauki zawodu zatwierdzony przez Kuratora Oświaty

– Koniecznie sprawdźmy także czy instytucja szkoleniowa wydaje po skończeniu szkolenia odpowiednie zaświadczenie o ukończeniu kursu! Często jest to zaświadczenie podpisane w taki sposób:
„Zaświadczenie wydano na podstawie § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 stycznia 2012 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. 2012, poz. 186). W treści zaświadczenia konieczne jest uwzględnienie liczby godzin zajęć oraz wpisanie nr zgody z Kuratorium wraz z datą jej wydania.”

Jeśli wszystkie powyższe punkty zostały spełnione, mamy większą pewność, że dobrze zainwestujemy nasze pieniądze, nie zostaniemy oszukani, a przebyty kurs faktycznie zagwarantuje nam odpowiednie uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela. Na rynku istnieją nieuczciwe firmy, który czyhają na pieniądze naiwnych i nieświadomych osób. Lepiej więc zwracać uwagę co najmniej na wymienione wyżej kwestie, żeby lepiej zabezpieczyć swoje interesy.

Sprawdź również organizowany przez nas kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu i zapisz się już dziś!

 

Masz jakiekolwiek pytania? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie Twoje wątpliwości!

Sprawdź również nasze pozostałe szkolenia!


Facebook

Środki z KFS

Dofinansowanie KFS środki dla firm EMAT HRC

Członkostwo w PIFS

EMAT HRC Certyfikat Polska Izba Firm Szkoleniowych