Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia?

 • 1

Jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia?

Tags : 

Znasz sytuację, gdy przedsiębiorca zatrudnia pracowników na dane stanowisko i zwyczajnie zapomina o ich późniejszym doszkalaniu? Ma to miejsce z różnych przyczyn – brak czasu, brak świadomości czy oszczędność budżetu firmy. Jednak odpowiednio wyszkolona kadra pracownicza to większe możliwości i lepsze osiągnięcia firmy. Nie popełniaj błędu wielu przedsiębiorców i sprawdź, jak uzyskać dofinansowanie na szkolenia!

Dofinansowanie na szkolenia EFS – nawet 80%

Od 2017r. w ramach Podmiotowego Systemu Finansowania mikro, mali lub średni przedsiębiorcy mogą pozyskać dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację szkoleń i innych usług rozwojowych dla pracodawców i pracowników. Dofinansowanie usług rozwojowych będzie sięgało nawet 80% kosztów realizacji usługi.

Dofinansowania będą przyznawane na usługi rozwojowe zamieszczone w Bazie Usług Rozwojowych.

Baza Usług Rozwojowych, czyli wybierz szkolenia unijne

Baza Usług Rozwojowych (BUR) to ogólnodostępna i bezpłatna baza ofert usług rozwojowych, świadczonych w rozmaitych formach, m.in.:

 • Szkoleń
 • Kursów zawodowych
 • Doradztwa
 • Studiów podyplomowych
 • Mentoringu
 • Coachingu

Baza powstała w celu zapewnienia powszechnego dostępu do wysokiej jakości usług rozwojowych świadczonych na rzecz przedsiębiorstw i pracowników.

Czym są usługi rozwojowe?

Usługi rozwojowe obejmują te działania i aktywności, które pozwalają na rozwój przedsiębiorstwa i jego pracowników (poza działami inwestycyjnymi). Możemy zaliczyć to nich między innymi szkolenia, kursy kwalifikacyjne, kursy zawodowe, kursy umiejętności zawodowych, usługi doradcze, coaching, mentoring, studia podyplomowe, projekty zmiany, egzaminy, e-learning.

Jest więc w czym wybierać, bo na stronie Bazy Usług Rozwojowych znajduje się mnóstwo szkoleń, kursów czy studiów, które są dofinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wystarczy zatem wejść na stronę, wybrać odpowiednie szkolenie i … gotowe.

Za pomocą kilku kliknięć można zapisać swoich pracowników (lub siebie) na dodatkowe szkolenia z wielu dziedzin – w zależności od potrzeb, ich wiedzy oraz obszaru działalności przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto skorzystać z Bazy Usług Rozwojowych?

Oprócz tego, że bardzo duża część szkoleń jest dofinansowana z Europejskiego Funduszu Społecznego, istnieje też wiele innych zalet Podmiotowego Systemu Finansowania MMŚP. Poniżej przedstawimy kilka z nich, które mogą przekonać niezdecydowanych jeszcze przedsiębiorców:

 1. Po pierwsze, decentralizacja. Środki na dofinansowanie usług rozwojowych dla przedsiębiorstw zostały podzielone na regiony (w Polsce są to województwa). Oznacza to, że każdy region ma swój „pakiet” środków i może je dysponować pomiędzy przedsiębiorstwa ze swojego regionu. Dzięki temu łatwiej jest uzyskać środki.
 2. Po drugie, system popytowy. Przedsiębiorca samodzielnie wybiera usługę rozwojową, której potrzebuje. Jeżeli w BUR nie znajdzie takiej usługi, wówczas może wystąpić o stworzenie specjalnie dla niego usługi „szytej na miarę” – jest to tzw. „giełda usług”.
 3. Po trzecie, wiarygodność podmiotów świadczących usługi. W Bazie Usług Rozwojowych mogą zarejestrować się tylko akredytowane podmioty. Weryfikacji poddaje się również doświadczenie rynkowe podmiotu, doświadczenie kadry oraz opinię wśród klientów instytucjonalnych. Weryfikacja danych podanych w BUR następuje co 12 miesięcy – przedsiębiorca ma więc pewność, że korzysta z usług tylko najlepszych firm szkoleniowych.
 4. Po czwarte, dbałość o jakość usług rozwojowych. Każda zrealizowana usługa będzie oceniona. Ocena dotychczas zrealizowanych usług jest widoczna w Bazie Usług Rozwojowych w postaci gwiazdek i odznak. Przedsiębiorca ma możliwość wyboru usług najwyższej jakości.

Poniżej znajduje się grafika prezentująca schemat działania systemu dofinansowań:

Schemat działania systemu dofinansowań

EMAT HRC jest w Bazie Usług Rozwojowych

My również jesteśmy zarejestrowani w Bazie Usług Rozwojowych jako podmiot świadczący usługi rozwojowe w obszarach: szkolenia i doradztwa, w tym coachingu i mentoringu. Kilkunastoletnie doświadczenie w obszarze szkoleń oraz wysoka jakość świadczonych przez nas usług zaowocowały otrzymanym Certyfikatem: Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych SUS 2.0.

Dzięki temu masz pewność, że pomożemy Ci najlepiej, jak to możliwe – od procesu rejestracji w Bazie Usług Rozwojowych, po sprecyzowanie potrzeb szkoleniowych i wybór tych, które będą odpowiednie i przydatne.

Jeśli chcesz więc uzyskać dostęp do korzyści, które gwarantuje Baza Usług Rozwojowych, zapraszamy do współpracy z nami! Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie na szkolenia EFS!

Zobacz też film instruktażowy „Jak zarejestrować się w BUR?”


Facebook

Środki z KFS

Dofinansowanie KFS środki dla firm EMAT HRC

Członkostwo w PIFS

EMAT HRC Certyfikat Polska Izba Firm Szkoleniowych