Dlaczego warto powierzyć rekrutacje Agencji Pracy? Oto 3 zalety.

  • 0
rekrutacja agencja pracy

Dlaczego warto powierzyć rekrutacje Agencji Pracy? Oto 3 zalety.

Tags : 

Pozyskanie kandydatów na konkurencyjnym rynku pracy staje się coraz większym wyzwaniem. Obecnie drogocenną walutą jest umiejętne identyfikowanie i pozyskiwanie talentów dla organizacji. Wiąże się to jednak z większym nakładem czasu i przede wszystkim zasobów, na co firmy nie zawsze mogą sobie pozwolić. Poniżej możecie zapoznać się z 3 zaletami, które skłaniają pracodawców do przekazywania procesów rekrutacyjnych w ręce Agencji Pracy. Czy warto? Przekonajcie się sami.
 

Oszczędność czasu

Zazwyczaj rekrutacje, w zależności od wielkości firmy, powierzane są wewnętrznym działom HR lub realizowane są przez przełożonych (dyrektorów, kierowników). Dzięki przekazaniu rekrutacji firmie doradztwa personalnego, wewnętrzne działy HR w dużych organizacjach mogą skoncentrować się na zadaniach kluczowych z punktu widzenia firmy. Powierzenie procesu rekrutacji zewnętrznemu partnerowi pozwala ograniczyć czas zaangażowania kluczowej osoby nawet o 90%, umożliwiając jej realizację zadań bezpośrednio przekładających się na generowanie zysku dla organizacji. Agencje pracy 100% dostępnego czasu wykorzystują tylko na identyfikację najlepszych kandydatów. Do zadań agencji należy zredagowanie oferty, aktualizowanie jej na portalach, selekcjonowanie CV, wstępne rozmowy z kandydatami. Do firmy przekazywane są jedynie „perełki” wybrane wśród wszystkich zgłoszonych osób.

'Powierzenie rekrutacji partnerowi ogranicza czas zaangażowania nawet o 90%' Click To Tweet

 

Dostęp do zaawansowanych narzędzi i metod rekrutacyjnych

Firmy specjalizujące się w rekrutacjach dysponują własnymi bazami kandydatów, a dzięki systemom informatycznym wspierającym rekrutacje, są w stanie sprawnie przeszukiwać i selekcjonować ogromne ilości danych. Korzystanie z nowoczesnych narzędzi rekrutacyjnych, takich jak portale społecznościowe, aplikacje mobilne, oraz współpraca z różnymi organizacjami branżowymi i uczestnictwo w targach, konferencjach i spotkaniach biznesowych, daje znacznie większe możliwości penetracji rynku kandydatów.

Ponadto im wyższe lub bardziej wyspecjalizowane stanowisko do obsadzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że firma będzie musiała prowadzić poszukiwania wśród kandydatów pasywnych. W tym wypadku publikacja ogłoszeń w prasie czy na portalach internetowych nie przyniesienie pożądanego rezultatu. Dotarcie do kandydatów pasywnych wymaga stosowania szerokiego spektrum metod i narzędzi, a także umiejętności budowania u kandydatów motywacji do zmiany pracy.

Dotarcie do kandydatów pasywnych wymaga stosowania szerokiego spektrum metod i narzędzi' Click To Tweet

 

Wsparcie ekspertów 

Realizacja procesu rekrutacji przy współpracy z agencją pracy stwarza możliwość uzyskania specjalistycznej wiedzy o rynku pracy. Rekruterzy trzymają rękę na pulsie i są na bieżąco ze zmianami dotyczącymi obszaru ich specjalizacji. Znają dostępność talentów w poszczególnych branżach i regionach, wiedzą gdzie szukać kandydatów oraz jakie są ich oczekiwania finansowe. Mają też świadomość wyzwań, z jakimi trzeba się liczyć, szukając osób na stanowiska wymagające niszowych umiejętności, co pozwala im na opracowanie odpowiedniej strategii rekrutacji. To umożliwia efektywną realizację nawet bardzo wymagających procesów rekrutacyjnych.

Jak widać współpraca z zewnętrzną agencją pracy może się okazać niezwykle owocna. Ludzie sukcesu hołdują zasadzie, że nie da się być ekspertem we wszystkich dziedzinach. Sztuką jest przyznać się do swoich braków i podjąć współpracę z odpowiednimi osobami, lub też podmiotami. Jeśli nie jesteśmy w 100% pewni swoich umiejętności rekrutacyjnych to lepiej nie porywać się z motyką na słońce. W końcu pracownik, którego planujemy zatrudnić może zostać w firmie na długie lata, a jeśli jest kompetentny – przyczynić się do rozwoju i sukcesu naszej firmy.

Jeśli chcielibyście wiedzieć jak w praktyce wygląda współpraca z agencją pracy to nasi eksperci chętnie podzielą się z wami wiedzą 🙂 Zapraszamy do kontaktu –>


Facebook

Środki z KFS

Dofinansowanie KFS środki dla firm EMAT HRC

Członkostwo w PIFS

EMAT HRC Certyfikat Polska Izba Firm Szkoleniowych