Dlaczego pandemia to dobry czas na zmianę pracy?

  • 0
Dlaczego pandemia to dobry czas na zmianę pracy

Dlaczego pandemia to dobry czas na zmianę pracy?

Tags : 

Rok 2020 odciska piętno na gospodarce i światowej ekonomii. Szalejąca pandemia COVID-19 wpływa na życie codzienne praktycznie każdego z nas. Każdego dnia docierają do nas informacje o trudnej sytuacji przedsiębiorstw. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że to fatalny czas na poszukiwanie nowego, lepszego zatrudnienia. Czy aby na pewno? W poniższym artykule znajdziesz 4 powody dla których warto właśnie teraz rozpocząć poszukiwania pracy i nowej ścieżki zawodowej. 

 

4 powody dla których warto właśnie teraz rozpocząć poszukiwania pracy

1. Ofert na rynku wcale nie jest mniej 

O ile jeszcze wiosną widać było załamanie na rynku pracy to obecnie firmy przyzwyczaiły się już do pracy zdalnej, wypracowały odpowiednie procedury i metody. Dane z rynku pokazują, że ofert pracy przybywa nie tylko w sektorach branży IT ale również SSC i sektorze BPO. Jeśli masz bogate CV i jesteś doświadczonym specjalistą w swojej dziedzinie to z pewnością znajdziesz dla siebie multum atrakcyjnych ofert pracy. 

2. Era pracy zdalnej otwiera nas na nowe rynki

Hybrydowy i zdalny model pracy na czas pandemii wprowadziło już większość przedsiębiorstw na świecie. To dobra informacja. Powoduje to możliwość znalezienia zdalnej pracy w przedsiębiorstwie funkcjonującym w innym mieście, czy nawet kraju. Fakt ten zwiększa Twoje szanse na znalezienie lepiej płatnej pracy bez konieczności zmiany miejsca zamieszkania. 

3. Krótszy proces rekrutacji bez wychodzenia z domu

Zalecenia rządowe i społeczne aby zostać w domu odciskają swoje piętno również na procesach rekrutacyjnych. Obecnie firmy preferują ich prowadzenie za pomocą rozmów wideo lub telefonicznych. Zdalna rekrutacja pozwala zwiększyć elastyczność dnia i godziny rozmowy. Często rekruterzy godzą się na spotkania wieczorne, dzięki czemu nie musisz odrywać się w środku dnia od obowiązków, aby odbyć rozmowę rekrutacyjną. Dodatkowo rekrutacja zdalna pozwala uniknąć ryzyka kontaktu z osobą zakażoną. 

4. Firmy patrzą szerzej

model pracy zdalnej spowodował, że przedsiębiorcy nie muszą już zadowalać się jakością i kwalifikacjami lokalnych pracowników. Mogą patrzeć szerzej, wertować inne rynki, poszukiwać ekspertów z dala od swojej siedziby. To dla Ciebie doskonała informacja. Nawet jeśli w miejscu Twojego zamieszkania jest mało ofert z Twojej branży to w obecnych czasach nie odbiera Ci to możliwości znalezienia atrakcyjnego zatrudnienia. 

 

Żyjemy w czasach specyficznych, trudnych pod wieloma względami. O ile pandemia wywróciła świat do góry nogami o tyle dla pracowników – ekspertów i specjalistów otworzyła nowe rynki i możliwości zatrudnienia. Jeśli więc czujesz się ekspertem na swoim stanowisku to warto odświeżyć CV i przejrzeć aktualne oferty pracy. 

Możesz  też napisać do nas, a na pewno znajdziemy dla Ciebie korzystną ofertę.


Facebook

Środki z KFS

Dofinansowanie KFS środki dla firm EMAT HRC

Członkostwo w PIFS

EMAT HRC Certyfikat Polska Izba Firm Szkoleniowych